اتوبوس ایرانپیما – تعاونی شماره یک و تاریخچه ی این شرکت

اتوبوس ایرانپیما – تعاونی شماره یک و تاریخچه ی این شرکت

اتوبوس ایرانپیما

اتوبوس‌ ایرانپیما نماد شرکت مسافربری تعاونی شماره یک

بنز 302 ایرانپیما

MERCEDES-BENZ 302 IRANPEYMA

اتوبوس‌ ایرانپیما یا ایران ناسیونال نام مدلی از اتوبوس های بنز ۳۰۲ که برای خیلی ها نماد حمل و نقل دهه ۶۰ و ۷۰  ایران است. اتوبوس ایرانپیما ابتدا توسط اتاق سازان متفرقه در تهران با وسایل ساده (چوب و ورقهای فولادی) بر روی شاسی دارای موتور اتوبوس ۳۰۲ ساخته می شد. اتوبوس بنز ۳۰۲ که به اتوبوس کادیلاکی نیز مشهور بود، از محبوبیت زیادی در بین خریداران برخوردار بود. این اتوبوس برای شرکت ایرانپیما معمولاً به رنگ قرمز (و کرم) رنگ آمیزی می شد.

تاریخچه شرکت ایرانپیما

    تاریخچه شرکت ایرانپیما – تعاونی شماره یک به گاراژ ایرانپیما در شیراز بر میگردد. گاراژ ایران پیما در دوران پهلوی اول ساخته شده است. این بنا هم اکنون در حال مرمت و بازسازی می باشد. این شرکت قدیمی ترین شرکت حمل بار و مسافر در ایران است. قدمت ایرانپیما به قدری زیاد است که این تعاونی در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد.

ایرانپیما با پایانه اینرنتی می شود

ایرانپیما همواره در فروش اینترنتی و استفاده از روش های نوین پیشرو بوده است. فروش اینترنتی بلیط‌های اتوبوس ایرانپیما از همان ابتدای تاسیس وب سایت پایانه در سال ۸۷ آغاز شد. این شرکت هم اکنون از پرفروش ترین‌ها در سایت پایانه است. همپنین این شرکت با سایر سرویس‌های فروش آنلاین هم کاری می کند و میزان قابل توجهی از فروش ایرنتنتی را به خود اختصاص داده. کیفیت ناوگان و سرویس های این شرکت، برنامه های منظم و خدمه با تجربه سبب ان شده است که سرویس های ایرانپیما از محبوبیت زیادی در بین مسافران کسب کند.

اتوبوس‌ مدرن ایرانپیما

اتوبوس های بنز ۳۰۲ در دوران خود از کیفیت نسبتا بالایی برخوردار بودند و مدت زمان زیادی در ناوگان حمل و نقل ایران حضور داشتند. ایرانپیما سالهاست که ناوگان خود را به‌روزرسانی کرده و از جدید ترین اتوبوس های ولوو، مان واسکانیا استفاده میکند. همچنین این شرکت گزینش های خیلی جدی برای انتخاب راننده دارد.اتوبوس‌ ایرانپیما یا ایران ناسیونال

در آخر میتوان گفت که این شرکت قدیمی ترین و با تجربه ترین شرکت حمل و نقل در ایران است. این شرکت تا کنون خدمات ارزند‌ه‌ای در ناوگان حمل ونقل ایران ارائه کرده، برای بسیار ایجاد اشتغال کرده و خدمات خود را روز به روز بهتر و مدرن‌تر کرده. همکاری این شرکت با پایانه همواره باعث افتخار این وب‌سایت می‌باشد. امیدواریم که سایر شرکت های مسافربری بتوانند از تجربیات این پیر ناوگان حمل ونقل استفاده کنند.

نظرات