اتوبوس هایی با کابین فرست کلاس به بازار آمدند

اتوبوس هایی با کابین فرست کلاس به بازار آمدند

تحمل حالت نشسته برای مسافرت‌های طولانی چندین ساعته در اتوبوس کار سختی است. در انواع اتوبوس‌های فعلی، نهایت راحتی فقط با خواباندن صندلی که آن هم به طور کامل مثل تخت نمی‌شود، امکان‌پذیر است. با این حالت هم باز تحمل سفری شبانه، روی صندلی‌های سفت و سخت و تکان‌های اتوبوس دشوار است. اگر شما هم آرزو می‌کنید اتوبوس‌ها هم مثل هواپیماهای فرست کلاس مجهز به تخت‌خواب‌های راحت باشند، آرزویتان برآورده شده‌است. یک شرکت خدمات حمل و نقل مسافر، این ایده را اجرا کرده و در حال خدمات‌رسانی است.

اتوبوس هایی با کابین فرست کلاس

اتوبوس هایی با کابین فرست کلاس

این اتوبوس جدید که به آن Cloud Cabin bus می‌گویند در بین دو شهر سانفرانسیسکو و لس‌آنجلس در رفت و آمد است. در این اتوبوس همانطور که در تصاویر می‌بینید مسافران در راحت‌ترین شکل ممکن در کابین‌های کوچک دارای تخت می‌خوابند. این تغییر محدود به اضافه شدن تخت به جای صندلی نیست، از نظر فنی هم در این اتوبوس تخت‌خواب‌دار سعی شده که لرزش و تلاطم ناشی از حرکت به حداقل برسد.

هدف از این تغییرات، راحتی هرچه بیشتر مسافران است تا اندازه‌ای که فراموش کنند در اتوبوس هستند.

اتوبوس هایی با کابین فرست کلاس

اتوبوس هایی با کابین فرست کلاس

شرکت Cabin بعد از تحقیقات گسترده توانست از فناوری‌های جدید تعلیق فعال برای کاهش لرزش و کم کردن ضربه به مسافران در اتوبوس خود استفاده کند. در این فناوری پیشرفته، هرگونه عامل تکان خوردن و تغییر جهت اتوبوس در جاده به صورت خودکار شناسایی می‌شود و تخت‌های مسافران هم مطابق این تکان‌ها حرکت داده می‌شوند تا مسافر هیچ چیزی را احساس نکند.

اتوبوس هایی با کابین فرست کلاس

 

مسافرانی که با این اتوبوس سفر کرده‌اند می‌گویند که سفر با آن مثل سفر در یک لحظه است! چون در مبداء به خواب می‌روید و در مقصد بیدار می‌شوید بدون این که چیزی از مسیر را احساس کرده باشید.

همه کابین‌ها مجهز به چراغ مطالعه و بالش و پتو برای خواب هستند و همینطور وای فای هم برای استفاده تعبیه شده است. اتوبوس ظرفیت ۲۴ نفر را دارد.

شما هم دلتان می‌خواهد با این اتوبوس‌ها سفر کنید؟ به نظرتان چقدر طول می‌کشد تا ما هم برای سفرهای جاده‌ای طولانی مدتمان مجهز به چنین اتوبوس‌هایی بشویم؟

برچسب ها:  

نظرات